Užsidarėme✨AČIŪ toms, kurios buvo kartu
Patarimai Žinios

Kas geriau plaukams: šilkas ar satinas?

Kas geriau plaukams: šilkas ar satinas?

Kas geriau plaukams: šilkas ar satinas?

Norite sveikesnių plaukų aksesuarų, tačiau nežinote ką pasirinkti? Iš pažiūros tiek šilkas, tiek satinas atrodo labai panašiai ir netgi turi kelis bendrus privalumus plaukams. Ir nors tam tikrais atžvilgiais šie audiniai panašūs, prioritetu laikant plaukų būklę ir sveikatą, pranašesnis yra tik vienas. Pateikiame dar vieną trumpą abiejų audinių – šilko ir satino apžvalgą.

 

Natūralus šilkas

Šilkas yra natūralus iš šilkaverpių gaunamas audinys. Šilkaverpis, būdamas vikšro stadijoje minta šilkmedžio lapais ir gamina sau kokoną, kurdamas šilko gijas. Pasiekęs kandies stadiją jis palieka kokoną, likę pluoštai yra panaudojami žmonių – garinami ir verpiami į šilką. Tokiu būdų atsiradusį audinį mes naudojame savo gaminiuose – šilkinėse plaukų gumytėse ar galvos juostose. Satinu tuo tarpu vadinama tam tikro audimo tipo medžiaga. Norint, kad medžiaga būtų pavadinta satinu, ji turi būti sudaryta iš ilgų gijinių pluoštų – tai gali būti ir natūralus šilkas, tačiau dažniau tai poliesteris, nailonas, viskozė ar medvilnė-, išaustų kartu su kuo mažesniu persipynimų skaičiumi.

Satinas

Kaip jau minėjome ankstesniame savo įraše, satinas gali būti pagamintas iš daugybės pluoštų. Dažniausiai tai – poliesteris, nailonas, viskozė, medvilnė ir šilkas. Satino gaminiai dažnai žymimi kaip šilko satinas, tačiau atidžiau apžiūrėję pastebėsite, kad etiketėje nurodytas poliesterio procentas yra didesnis nei šilko. Todėl svarbu patikrinti etiketę, kad sužinotumėte, kokia yra medžiagos sudėtis. Panašiai, kaip yra įvairių šilko rūšių, yra ir satino audinio variantų, kurie gali skirtis kokybe bei kitomis savybėmis.

Kas geriau plaukams – šilkas ar satinas?

Nors abi medžiagos yra labiau tinkamos plaukams nei įprasta medvilnė, šilkas laikomas geresniu pasirinkimu. Šis teiginys pagrįstas kompoziciniu šilko ir atlaso skirtumu. Kol natūraliame šilko audinyje gausu šilko baltymų ir kitų rekonstrukcinių amino rūgščių, satine jų nerasite. Satinas dažniausiai viso labo dirbtinė medžiaga, pagaminta siekiant atkurti itin minkštą šilko pojūtį, neturi natūralių sudedamųjų dalių, galinčių pagerinti plaukų būklę ir sveikatą. Taip pat, satinas nepasižymi nei antibakterinėmis, nei antigrybelinėmis savybėmis, priešingai nei šilkas.

Tiems, kurie laiko plaukų priežiūrą ir sveikatą prioritetu, atsakymas į klausimą, kuris geresnis – šilkas ar atlasas, yra akivaizdus. Jei plaukų būklė ir sveikata, jums nėra tiek svarbi – ir satinas turi keletą privalumų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį. Tiek šilkas, tiek satinas yra lygesni, glotnesni, švelnesni audiniai nei tradiciniai medvilnės ar poliesterio audiniai, o plaukų trinties sumažinimas padeda sumažinti plaukų lūžinėjimą ir pūtimasį. Tą patį galima pasakyti ir apie drėgmės sulaikymą, ir šilkas ir satinas yra pranašesni padedant išlaikyti natūralius plaukų aliejus. Šie bendri privalumai sieja šilko ir satino gaminius – jie abu geriau nei medvilnė ar poliesteris tinka plaukams, ypač jei turite natūraliai banguotus ar garbanotus.

 

 

Norite tikro, natūralaus, kokybiško šilko? Apsižvalgykite mūsų internetinėje parduotuvėje, visi gaminiai tik iš natūralaus 22 mommų šilko!

0